Boru Donma Önleme

Pentair Thermal Management, petrol ve gaz, bunların türevleri, petrokimyasallar, özel kimyasallar, kağıt hamuru ve kağıt ve farmasötik gibi birçok farklı endüstrinin çeşitli gereksinimlerini karşılamak üzere Donma önleme için komple bir ısıtma sistemi sunar. Pipe-Freeze-Protection-Industrial.jpg

Su ve önemli miktarlarda su içeren sıvılar, dondukça genişler. Bu genişleme boruda çatlağa, bu da üründe hasara veya üretim kaybına veya kişisel güvenliğini tehlikeye atan durumlara sebep olabilir.

  • Donmuş bir su borusu önemli sorunlara yol açabilir; örneğin atık su işleme tesisindeki veya soğutma kulesindeki donmuş bir boru, çalışmayı durdurarak birkaç milyon dolarlık kayba sebep olabilir.
  • Güvenlik duşlarındaki donmuş bir boru, tehlikeli kimyasala maruz kalınması durumunda kişisel güvenliği tehlikeye atabilir.

Riskli ve riskli olmayan alanlarda kullanıma uygun farklı teknolojileri kullanarak çeşitli boru donma önleme sistemleri sunuyoruz.

Boru Donma Önleme – Kullanımı kolay ürünler veya Komple Isı Yönetim Sistemi Yaklaşımı

Pentair Thermal Management, anahtar teslimi hizmetlere ilave olarak uygun boru ısıtma kablosu teknolojileri ve gelişmiş kontrol sistemleri teknolojileri seçimlerini içeren boru donma önleme uygulamasını bir komple ısı yönetim sistemi olarak sunar.

Yüzey Isıtma Sistemi
  • Elektrikli yüzey ısıtma kabloları – Borular, silolar ve bağlantılı ekipmanlar üzerindeki termal yalıtım boyunca kaybolan sıcaklığın yerine geçen, akışkan olmayan sıvıların sıcaklıklarını muhafaza eden yüzey ısıtma kablolarıdır.
  • Gelişmiş kontrol sistemleri – Bir yüzey ısıtıcı boru boyunca sıvının sıcaklığının korunmasına yardımcı olan sistemlerdir.
  • Bileşenler ve aksesuarlar – Sonlandırma parçaları, cam elyaflı bant ve uyarı etiketleri gibi elektriksel bağlantılar gerçekleştirilirken kullanılan ve doğru montajı tamamlayan parçalardır.
Hizmetler
 

İlgili Ürünler

Inspired Solutions for a Changing World