Su Kaçağı Tespiti

Asitler ve sulu kimyasallar için TraceTek sensör kabloları, tanklarda depolanan ve boru ve vana sistemleri üzerinden taşınan tehlikeli sıvıları hedef alır. Kablolarımız, aşındırıcı veya zehirli kimyasallar içeren su bazlı solüsyonların varlığını algılayabilir. Uygulamalar, yarı iletken ve ilaç üretimi için su arıtma, atık su ve kimyasal dağıtım sistemlerini içerir. Laboratuvar tahliye boruları, yeraltı sularının ıslahı, atık asitlerin transferi ve çift cidarlı borularda taşınan benzer sıvılar, genel amaçlı sulu kimyasal sensörlerimize uygun uygulamalardır.Chemical-Leak-Detection-Industrial.jpg

Kimyasal Kaçak Tespit Sistemi

Pentair Thermal Management, yağmuru, erimiş kar suyunu, sisi, deniz suyu serpintisini ve hatta seyreltilmiş asit buharını görmezden gelerek sadece güçlü sülfürik veya nitrik asite cevap vermesi için tasarlanan asite özgü kablolar sağlar. Bu, asite özgü TT7000-HUV sensör kablosu, dış mekanlarda uygulanabileceği ve bir yanlış alarma sebep olmaksızın değişik hava şartlarına maruz kalabileceği anlamına gelir. Ancak, borudan veya bağlantılardan güçlü bir asit sızıntısı olduğunda sızıntı derhal tespit edilir ve sızıntının kesin yeri kontrol paneline bildirilir.

TraceTek kimyasal kaçak tespit sistemi aşağıdaki temel bölümlerden oluşmaktadır:

  • Algılama kabloları ve problar – Bu kablolar ve problar doğrudan kaçağı tespit eder ve kaynağının yerini belirler. Bunlar, yükseltilmiş zeminlerin altında, asma boru hatlarındaki damlama tavalarında, toplama haznelerine yönelik düz problarda veya nemli alanlarda ve dar alanlara yönelik minyatür problarda kullanılan kabloları içerir.
  • Öncü ve/veya bağlantı kabloları – Modülü algılama kablosuna/bileşenlerine bağlayan kablolardır
  • Sonlandırma – Devredeki algılama kablosunun her bacağına uygulanan sonlandırma parçasıdır
  • Aksesuarlar — Algılama kablosunu yerine tutturan tespit klipsi gibi parçalardır
  • Sensör Arayüz Modülleri – Bu modüller, kablo veya probları çalıştıracak uyarma gerilimini sağlar. Ardından SIM, ne zaman ve nerede bir kaçak oluştuğunu belirlemek için analog akım ve gerilim seviyelerini izler. Kullanıcının görüntülemesi veya daha üst düzey sistemlere arayüzlemek için ölçümleri sayısallaştırılır, kontrol ve alarm paneline geri gönderilir. Bu modüller, küçük alanlara yönelik bir yer bulma alarm modülü olmayabilirler veya bir ya da birden fazla geniş alanları izleyebilen bir alarm ve yer bulma modülü olabilirler.

İlgili Ürünler

Inspired Solutions for a Changing World