Su Kaçağı Tespiti

Water-Leak-Detection-Commercial.jpg

İç mekanlarda su borusu tesisatı uygulamalarının icadından bu yana, bina sahipleri suyun verebileceği hasardan endişe duymuştur. Daha önceki nesillerde görülen nemli bodrum maliyetlerine nazaran binlerce kat daha maliyetli olan su kaçakları haricinde son 200 yılda pek fazla değişiklik olmamıştır...

Ofislerde, otellerde, müzelerde, bilgisayar odalarında, veri merkezlerinde veya diğer ticari binalarda meydana gelen kaçaklar, mal zararına, verilerin kaybına veya müşteri prestijine zarar verebilir.

Kritik altyapı ve ekipman genellikle 24 saat 7 gün kullanılabilir ve kesinlikle hasarsız olmayı gerektirir.

Su Kaçağı Tespit Sistemi

Pentair Thermal Management, TraceTek su kaçağı tespit sistemini sunar; bu sistem, her uygulama için gerekli olan yapılandırılabilir birçok değiştirilebilir bileşenleri ile çok amaçlı modüler bir sistemdir. TraceTek alarm modüllerinin ve modüler bileşenlerin geniş ürün aralığı, uygulamaya yönelik izleme yaklaşımını ve düzeni uyarlamanıza imkan sağlar.

TraceTek su kaçağı tespit sistemi aşağıdaki temel bölümlerden oluşmaktadır:

  • Algılama kabloları ve problar – Bunlar, yükseltilmiş zeminlerin altında, asma boru hatları damlama tavalarında kullanılan kablolar, toplama haznelerine yönelik düz problar veya nemli alanlara ve dar alanlara yönelik küçük problar gibi doğrudan kaçağı tespit edip, kaçağın kaynağının kesin yerini belirleyen kablo ve problardır.
  • Öncü ve/veya bağlantı kabloları – Modülü algılama kablosuna/bileşenlerine bağlayan kablolardır
  • Sonlandırma – Devredeki algılama kablosunun her bacağına uygulanan sonlandırma parçasıdır
  • Aksesuarlar – Algılama kablosunu yerine tutturan tespit klipsi gibi parçalardır
  • Sensör Arayüz Modülleri – Bu modüller, kablo veya probları çalıştıracak uyarma gerilimini sağlar. Ardından SIM, ne zaman ve nerede bir kaçak oluştuğunu belirlemek için analog akım ve gerilim seviyelerini izler. Kullanıcının görüntülemesi veya daha üst düzey sistemlere arayüzlemek için ölçümleri sayısallaştırılır, kontrol ve alarm paneline geri gönderilir. Bu modüller, küçük alanlara yönelik bir yer bulma alarm modülü olmayabilirler veya bir ya da birden fazla geniş alanları izleyebilen bir alarm ve yer bulma modülü olabilirler.

İlgili Ürünler

Inspired Solutions for a Changing World